Rady pro kojící maminky (díl první)

Houby jako posilovač imunity pro kojící maminky

Opět zde máme sychravé podzimní počasí a sním i období viróz a jiných patálií, které každoročně potrápí naše nejmenší. V dnešním díle si proto povíme, jak posílit imunitu u atopických kojených dětí a to prostřednictvím posílení imunity maminky.

V prvním díle si představíme často neprávem opomíjený zdrojem vitamínů a minerálu a tím jsou houby. Představíme si teď dvě hypoalergenní a zdraví prospěšné houby vhodné pro atopiky.

Imunitní bomba – hlíva ústřičná

Hlíva je léčivou královnou mezi houbami. Stačí, aby si kojící maminka dvakrát týdně dala polévku s hlívou, a mateřské mléko se rázem stane koktejlem plným glukanů :-).

Glukany jsou to velice prospěšné látky pro podporu obranyschopnosti organizmu a přirozené posílení imunity. Krom toho podporují tvorbu červených krvinek, čímž posilují fyzickou výkonnost a celkovou vitalitu.

Jako plně vytížené maminky určitě oceníte, že Glukany urychlují i přirozenou regeneraci buněk. Dále pomáhají odstraňovat únavu, stres a zlepšují kvalitu spánku kojeného dítěte.

Imunitní bomba - hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná

Maminky, které nemají možnost koupit čerstvou hlívu a upravit si jí podle libosti, ocení sirup Hlíváček.Tento sirup je navíc obohacený rakytníkem a je tak skutečně účinným přirozeným sirupem na podporu obranyschopnosti.

U kojených dětí do jednoho roku sirup užívá pouze a jedině kojící maminka (pro úplnost dodám, že napřímo je možno dávat sirup dětem až od jednoho roku).

Nutriční bomba – žampiony

Dalšími favority mezi houbami jsou žampiony. Jsou doslova nutriční bombou, obsahují řadu bílkovin, vitaminů, mají vysoký obsah draslíku a biologicky aktivních látek.

Opět stačí, když si žampiony v jakékoli úpravě kojící maminka dá jednou až dvakrát týdně.

Stejně jako hlíva, při pravidelném užívání ulevují od atopických příznaků. Pomáhají mírnit kožní příznaky, svědění a jsou velice účinné i při dýchacích potížích kojených dětí.

Nutriční bomba - žampiony

V příštím díle si povíme něco o rakytníku ….

Jak vyzrát na časté podzimní nemoci u atopiků
Štítky: