Jak vyzrát na časté podzimní nemoci u atopiků (díl druhý)

V prvním díle, jsem si povídali o vlivu hub na imunitu. Dnes pro Vás mám další díl a s ním i další vitamínovou bombu: rakytník.

Rakytník pro kojící maminky

Rakytník je skutečná vitamínová bomba pro dobrou formu. Je unikátním koncentrátem řady  vitamínů a minerálů. Záznamy o jejích léčebných účincích vedou až do starého Řecka.

Ohromná léčivá  síla rakytníku vězí především v mimořádně vysokém obsahu vitamínu C. Jedna bobulka rakytníku obsahuje mnohonásobně vyšší množství vitamínu C než citrusy. Rakytník je také přírodním zdrojem  vitamínu A, vitamínů řady B, vitamínu D, E, F a K.

Rakytník obsahuje také důležitý  alkaloid –  hipophein, který naše organismy přeměňují na serotonin, hormon dobré nálady :-).

Serotonin nám pomůže k celkové psychické pohodě, chrání nás proti depresím a únavě, proto je pro (věčně nevyspalé) kojící maminky nepostradatelným přírodním životabudičem. A  když je maminka v pohodě, jsou v celkové pohodě i naši nejmenší :-).

U kojících maminek všechny vitamíny a minerály z rakytníku přecházejí skrze mateřské mléko k dětem a tím přispívají ke zvýšení obranyschopnosti u kojených dětí.

Rakytník pro děti

A jaké má rakytník účinky na  imunitu našich dětí? Jako správná vitamínová bomba statečně a neohroženě zabojuje  s mikroorganismy –  pomáhá proti všem druhům nachlazení, chřipce a angínám (poradí si i se  zahleněním),  dokonce pomáhá odbourávat škodliviny z těla a  čistí organismus.

Právem je tak rakytník považován za  mimořádně cenný přírodní zdroj širokého spektra vitaminů, minerálů a dalších látek s příznivým efektem na lidský organismus.

Jak podávat

Rakytník je nejúčinnější ve formě plodů (které může kojící maminka  buď pojídat čerstvé – lze je mít zamrazené a zobat pravidelně), nebo ve formě šťávy, sirupů a džemů.

Cenný je také rakytníkový olej, který je plný látek antioxidačního charakteru.

Pro naše nejmenší je pak (pro přímé podání) určen například rakytníkový čaj, který lze popíjet už od 8.měsíce věku (Babio, Bio Dětský čaj rakytníkový). Dalším čajem i Leros – Dětský čaj s rakytníkem od 9M věku. Výborně snášen je i Ovocný sirup s hlívou ústřičnou a rakytníkem pro podporu imunity dětí už od 1 roku věku.

Příště si povíme něco o zinku jako spojenci našeho zdraví.

Moc se těším na Vaše komentáře.

Vaše Věra

Objevte rakytník
Štítky: